urodził się 11 kwietnia 1939 roku w Tel Avivie. Poeta i tłumacz. Dzieciństwo spędził w kibucu Merhavia. Po odbyciu służby wojskowej studiował grekę i filozofię, kończąc Hebrew University w roku 1966. Rozpoczął na Sorbonie pracę nad rozprawą doktorską Dom i rodzina w tragedii Ajschylosa. Tytuł doktora uzyskał na Hebrew University w roku 1979. Na Wydziale Teatralnym tego uniwersytetu wykładał dramat grecki w latach 1972-1985. Od 1990 do 2006 był wykładowcą literatury i poezji greckiej na Wydziale Poetyki i Literatury Komparatystycznej Uniwersytetu w Tel Avivie.
Od roku 1966 Aharon Shabtai opublikował 19 tomów poetyckich. Dwa z nich ukazały się po francusku: Le Poème Domestique (1987) i La Première Lecture (1990). W języku angielskim wydano wybór jego wierszy Love and Other Poems (New York 1997) oraz zbiór pisanych od 1998 poezji politycznych J’Accuse (New York 2003). Jego wiersze publikowane były m.in. w „American Poety Review”, „London Review of Books” i w piśmie “Parnassus: Poetry in Review”.
W swoim dorobku ma także Mitologię grecką (1999). Z jego zainteresowań literaturą grecką wyniknęło imponujące dokonanie translatorskie: seria tłumaczeń dramatu greckiego, sponsorowana przez The Art and Culture Council Ministerstwa Edukacji. Ukazały się w niej m.in.: Ajschylosa Agamemnon, Eumenidy, Prometeusz skowany, Persowie; Sofoklesa Antygona, Król Edyp, Filoktet, Edyp w Kolonnie, Elektra i Ajax; Eurypidesa Medea, Alcest, Bachantki, Elektra, Andromacha, Ifigenia w Taurydze; Arystofanesa Lizystrata, Żaby; Hezjoda Prace i dnie.
Za dokonania poetyckie otrzymał dwukrotnie nagrodę premiera (1979 i 1993), a za tłumaczenia wyróżniony został Tschernichowski Prize (1999). Reprezentował Izrael na międzynarodowych Festiwalach Poetyckich w Rotterdamie (1988) i Jerozolimie (1993, 1995), uczestnicząc także w licznych festiwalach literackich w Europie i Ameryce.
Poezja Aharona Shabtai jest bardzo różnorodna, obejmuje zarówno kontrowersyjne wiersze erotyczne, jak i zaangażowane utwory polityczne. Znany z bezkompromisowości i ostrego formułowania swoich poglądów, jest zdecydowanym przeciwnikiem polityki Izraela na terytoriach arabskich, krytykuje gwałcenie praw Palestyńczyków. W roku 2006 przeciwstawiał się bombardowaniom Libanu, w tym samym roku na znak protestu zbojkotował Międzynarodowy Festiwal Poetycki Eizenberga Shaloma w Jerozolimie.