Pseudonim literacki Li Shizhenga, jednego z najbardziej znanych współczesnych poetów chińskich. Urodził się w 1951 r. w Pekinie. Pierwsze wiersze zaczął komponować we wczesnych latach 70., kiedy przez Chiny przetaczała się rewolucja kulturalna. Zręcznie umykając bezwzględnej cenzurze, szybko wypracował swój charakterystyczny, złożony styl, który pozwalał na zawoalowaną krytykę władzy. Jego debiutanckie wiersze ukazywały się w wydawnictwach podziemnych, a pierwszy tomik poetycki ogłoszono dopiero w 1988 r. Choć krytycy często łączyli go z grupą Mglistych Poetów, do których należeli Bei Dao czy Gu Cheng, sam Duo Duo dystansował się od wszelkich nurtów czy etykietek literackich.

Będąc świadkiem krwawego stłumienia protestów na placu Tian’anmen, w 1989 r. podjął decyzję o emigracji. Przez kolejne piętnaście lat mieszkał w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Holandii. Jego utwory ukazywały się w wydawanym poza granicami kraju magazynie literackim Jintian. Do Chin powrócił dopiero w 2004 r., kiedy zaoferowano mu posadę na uniwersytecie w Hainan, gdzie obecnie wykłada.

Na dorobek literacki Duo Duo składają się tomiki poetyckie oraz opowiadania, które ukazały się także w angielskich przekładach. Jego twórczość była kilkukrotnie nagradzana. Najbardziej prestiżowe wyróżnienie poeta otrzymał w 2010 r., kiedy został laureatem Międzynarodowej Nagrody Neustadt w dziedzinie literatury. Nagroda ta, przez wielu nazywana „małym Noblem”, została wówczas po raz pierwszy wręczona chińskiemu autorowi.