Domowe Radio "Studnia" Jacka Podsiadły

Domowe Radio „Studnia” to działające od dziesięciu lat internetowe radio Jacka Podsiadły. Założone przez pisarza i byłego dziennikarza Polskiego Radia w Opolu próbuje tanim kosztem brać to, co najlepsze, z radia profesjonalnego (standardy dziennikarskie i techniczne) i z radia amatorskiego (zapał), i jakoś to żenić ze sobą. Głównie chodzi o to, żeby nie bazować na samym zapale i żeby profesjonalizm nie zabił zapału.

Radio jest kulturalne, z założenia nie zajmuje się polityką ani mainstreamem życia społecznego, stosunkowo dużo czasu poświęcając literaturze i innym sztukom. Nie zabiega o „słuchalność” za wszelką cenę, dzięki czemu nie musi zniżać się do gustów masowego odbiorcy. Nie jest i już z przyczyn technicznych nie może być powszechnie słuchane, ale nie sili się też na elitarność, pozostając po prostu pochodną zainteresowań i umiejętności tworzących je ludzi. W ogóle nie zajmuje się marketingiem, toteż samodzielnie nie wypromuje żadnego zjawiska czy przedsięwzięcia, za to świetnie się sprawdzi w roli medium sensu stricto, pośrednika między nadawcą i odbiorcą, twórcą i konsumentem (może nawet koneserem).

Oto program Domowego Radia „Studnia” Jacka Podsiadły na Festiwal Miłosza: 

Prowadzą Maciej Miłkowski i Jacek Podsiadło, pomagają Aga i Stiopa.

Ponieważ wymaganie punktualności od poetów byłoby gwałtem na ciele Kultury Narodowej, wszystkie godziny rozpoczęcia audycji należy traktować jako orientacyjne.

 

Czwartek, 7 czerwca

11.00 Pierwsze koty za płoty.

11.20 Rozmowa z Krzysztofem Siwczykiem i uroczyste przecięcie czegokolwiek.

11.40 Dzisiaj na festiwalu i w radiu.

12.00 Rozmowa z Joanną Tokarską-Bakir i Wojciechem Wilczykiem.

13.30 Rozmowa z Maciejem Robertem.

14.00 Duety nie z tej planety.

14.15 Spotkanie autorskie Katji Gorečan.

15.15 Mój Miłosz: Juliusz Chrząstowski.

15.30 Spotkanie autorskie Jerzego Jarniewicza.

16.00 Rozmowa z Katją Gorečan i Miłoszem Biedrzyckim.

16.45 Spotkanie autorskie Rona Padgetta.

17.45 Demencja kontra skleroza – pan Antoni i pan Zygmunt z Klubu Piszącego Seniora przy ZLP w Krakowie spierają się, gdzie powinno się grzebać poetów.

18.00 Spotkanie z Jane Hirshfield.

19.00 Mój Miłosz: Jakub Kornhauser.

19.15 Debata: W pułapce dekretowanych prawd czy w wolności chaosu?

20.45 Rozmowa z Andrzejem Stasiukiem i Ołeksandrem Jarmołą.

21.30 Mój Miłosz: Xavier Farre.

21.45 Duety nie z tej planety.

 

Piątek, 8 czerwca

11.00 Wczoraj na festiwalu – relacja z wydarzeń w paśmie OFF Miłosz.

11.40 Dzisiaj na festiwalu i w radiu.

12.00 Rozmowa z Eugenijusem Ališanką i Rasą Rimickaite.

13.00 Duety nie z tej planety.

13.15 Mój Miłosz: Wojciech Bonowicz

13.30 Spotkanie autorskie Marka K. E. Baczewskiego

14.00 Przed werdyktem jury Nagrody im. Wisławy Szymborskiej: rozmowa z Bernhardem Hartmannem.

14.30 Debata: Rok myśliwego czy jagnięcia?

16.00 Demencja kontra skleroza – pan Antoni i pan Zygmunt z Domu Weterana przy Zrzeszeniu Działkowców Polskich spierają się o Miłosza i Herberta.

16.15 Spotkanie autorskie Eugenijusa Ališanki.

17.15 Mój Miłosz: Jan Burnatowski.

17.30 Spotkanie autorskie Marii Stiepanowej.

18.30 Spotkanie: Będę cię prześladował moją trudną miłością.

19.00 Rozmowa z Mikołajem Grynbergiem.

19.45 Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem.

20.45 Mój Miłosz: Michał Rusinek.

21.00 Koncert „Andrzej Stasiuk i Haydamaky: Mickiewicz”.

21.45 Duety nie z tej planety.

 

Sobota, 9 czerwca

11.00 Wczoraj na festiwalu – relacja z wydarzeń w paśmie OFF Miłosz.

11.20 Rozmowa z Martą Eloy Cichocką.

11.45 Dzisiaj na festiwalu i w radiu.

12.00 Rozmowa z Piotrem Pazińskim

13.00 Rozmowa z Tomaszem Bąkiem.

13.30 Spotkanie autorskie Andrzeja Szuby.

14.15 Duety nie z tej planety.

14.30 Debata: Polityka przekładu.

15.45 Demencja kontra skleroza – pan Zygmunt i pan Antoni z Domu Pogodnej Starości „Wiara i Wigor” dyskutują o wyższości translacji nad przekładem i tłumaczeniem.

16.00 Rozmowa z Bronisławem Majem.

16.45 Spotkanie autorskie Jane Hirshfield.

17.15 Mój Miłosz: Sebastian Kudas.

17.30 Spotkanie autorskie Marzanny Bogumiły Kielar.

18.30 Mój Miłosz: Michał Olszewski.

18.45 Rozmowa z Ryszardem Krynickim.

20.30 Mój Miłosz: Anna Marchewka.

21.00 Duety nie z tej planety.

21.30 Rozmowa z Andrzejem Franaszkiem.

 

Niedziela, 10 czerwca

11.00 Spotkanie z laureatami Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

12.00 Wczoraj na festiwalu – relacja z wydarzeń w paśmie OFF Miłosz.

12.15 Spotkanie autorskie Tomasza Bąka.

13.15 Duety nie z tej planety.

13.30 Rozmowa z laureatem Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

14.00 Spotkanie autorskie Joanny Oparek.

14.30 Mój Miłosz: Michał Sobol.

14.45 Spotkanie: Leszek Aleksander Moczulski in memoriam. 

15.15 Mój Miłosz: Marta Wyka.

15.45 Mój Miłosz: Monika Ochędowska.

16.00 Spotkanie autorskie Urszuli Kozioł.

16.30 Rozmowa z Janem Burnatowskim, Marcinem Świątkowskim i Grzegorzem Nurkiem.

17.00 Demencja kontra skleroza – pan Zygmunt i pan Antoni z Domu Pracy Twórczej Związku Emerytów i Rencistów protestują przeciw werdyktowi tegorocznej edycji Nagrody im. Szymborskiej i innym werdyktom.

17.15 Spotkanie autorskie Marcina Barana.

18.00 Mój Miłosz: Anna Arno.

18.15 Duety nie z tej planety.

18.30 Rozmowa: Korespondencja Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta.

19.30 Mój Miłosz: Teresa Walas.

19.45 Rozmowa z Andrzejem Szubą.

21.00 Ostatnich gryzą psy.