Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

Festiwal Miłosza jest otwarty dla wszystkich grup odbiorców. Staramy się dostosowywać przestrzeń wydarzeń do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ważne dla nas jest, aby Festiwal był miejscem przyjaznym dla wszystkich oraz bezpieczną przestrzenią doświadczania pozytywnych emocji.

Naszą misją jest tworzenie jak najszerszego dostępu do kultury wysokiej dla możliwie największego grona odbiorców, w tym – naturalnie –  również dla grup defaworyzowanych. Od lat podkreślamy więc społeczną odpowiedzialność i edukacyjny charakter Festiwalu, umożliwiając uczestnictwo w wydarzeniach osobom z niepełnosprawnościami.

Dwa festiwalowe spotkania są dedykowane osobom z dysfunkcją słuchu i będą tłumaczone na język migowy. Obydwa odbędą się w Sali Miedzianej Pałacu Krzysztofory w pierwszy dzień festiwalu – w czwartek 6 czerwca. Będą to: wykład „Miłosz Lecture” wybitnego poety litewskiego Tomasa Venclovy (godz. 18.00-19.00, wprowadzenie: Olga Brzezińska, Dyrektor Programowy festiwalu i Krzysztof Siwczyk, Dyrektor Artystyczny festiwalu) oraz debata o idei tegorocznej edycji Festiwalu Miłosza „Zdobycie władzy”, której gośćmi będą Tadeusz Sławek i Karolina Wigura (godz. 19.15-20.30, prowadzenie: Krzysztof Czyżewski).

LINK: http://miloszfestival.pl/przyjazna-przestrzen-festiwalu-milosza-czyli-wydarzenia-dla-dzieci-seniorow-i-osob-gluchych/

DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ (spis budynków: alfabetyczny)

Alchemia (ul. Estery 5)

Wejście do budynku: próg, możliwość otwarcia drzwi. Koncert w ramach Festiwalu Miłosza odbywa się na poziomie -1, w piwnicy klubu, do której prowadzą strome, ale szerokie schody. Toaleta nie jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Barbakan

Brak progów przy wejściu do budynku. Nawierzchnia: tzw. „kocie łby”. Brak toalet dla publiczności podczas koncertu.

Centrum Kongresowe ICE Kraków

ICE Kraków jest budynkiem dostępnym dla wszystkich, w tym w szczególności z uwzględnieniem potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się, osób z niepełnosprawnością, starszych, rodziców z wózkami.

Parking podziemny (płatny) dysponuje odpowiednio oznaczonymi miejscami parkingowymi. Można z niego dostać się bezpośrednio za pomocą wind prowadzących do Foyer. Kolejne windy zlokalizowane są już w wewnątrz budynku – część z nich w obrysie Sali S2. Pozwalają one na poruszanie się pomiędzy 4 poziomami Foyer.

W Centrum zamontowane zostały bezprogowe drzwi, ułatwiające wjazd do budynku. Główne wejście do budynku od strony ulicy Barskiej obsługiwane jest przez dwoje drzwi obrotowych, jednak tuż obok nich, po prawej stronie, można znaleźć dodatkowe drzwi działające na fotokomórkę. Dodatkowo przy Centrum znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich.

W wyposażeniu budynku znajdują się platformy pod wózki dla osób z niepełnosprawnością, co zwiększa dostępność widowni poprzez przeznaczenie ww. osobom miejsc dedykowanych tylko dla nich.

Dojazd jest w miarę dogodny, pobliskie skrzyżowania posiadają sygnalizację dźwiękową. Pracownicy na miejscu udzielają potrzebnych informacji. Osoby niewidome mogą poruszać się wewnątrz budynku w obecności psa przewodnika.

Toalety na każdym poziomie dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pokój medyczny / Pokój rodzica: wejście do pokoju znajduje się w Foyer na poziomie 0, drzwi na ścianie Sali S2, dokładnie pomiędzy windami osobowymi a stoiskiem Masters Catering. Pokój wyposażony jest w wózek inwalidzki, nosze, kozetkę, tlen, AED – defibrylator, opatrunki i przewijak oraz podwyższone krzesełko do karmienia dla dzieci. Podczas wydarzeń są obecni dwaj medycy (UWAGA! potrzebę wezwania karetki trzeba zgłaszać do medyków). Chęć wykorzystania pokoju medycznego powinna być zgłoszona obsłudze widowni.

Cheder Cafe (ul. Józefa 36)

Budynek dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, dwa niskie stopnie przy wejściu. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

De Revolutionibus Books&Cafe (ul. Bracka 14)

Szerokie wejście do budynku, dwa stopnie przy wejściu, brak podjazdu. Brak progów wewnątrz budynku.

Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki (plac Szczepański 3a)

Dla osób z dysfunkcją ruchową w budynku zamontowane zostały podjazdy. Spotkanie w ramach Festiwalu Miłosza odbywają się na poziomie -1. Można skorzystać z windy.

Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Brak progów przy wejściu.

Kolanko Nº 6 (ul. Józefa 17)

Budynek nie jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Brak podjazdu przy wejściu, dwa stopnie przy wejściu. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Księgarnia Młoda

Budynek dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, brak progów przy wejściu oraz wewnątrz budynku. Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Księgarnia Pod Globusem (ul. Długa 1)

Budynek dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, brak progów przy wejściu. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Massolit Books & Cafe (ul. Felicjanek 4)

Budynek nie jest dostosowany do potrzeb  osób z dysfunkcją ruchową. Strome schody przy wejściu do budynku. Toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W razie potrzeby obsługa bardzo chętnie pomoże, prosimy o wcześniejszy kontakt: tel. (12) 432 41 50, mail: info@massolit.com

Metaforma (ul. Powiśle 11)

Budynek jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Toalety (płatne) na zewnątrz budynku są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością – posiadają oznaczenia i szerokie drzwi wejściowe.

UWAGA! Aby dostać się do samego budynku, trzeba pokonać strome schody. Osoby poruszające się na wózkach mogą skorzystać z podjazdu.

Osoby niewidome mogą poruszać się wewnątrz budynku w obecności psa przewodnika.

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej / MICET Muzeum Starego Teatru (ul. Jagiellońska 1)

Wejścia do Teatru od strony ul. Jagiellońskiej (wejście główne i wejście do MICET) są dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową i na wózkach (brak progów).

Do pomieszczeń ekspozycyjnych na poziomie -1 oraz -2 można zjechać windą. Na poziomie 0 znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami.

Pałac Pod Krzysztofory, oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa (Rynek Główny 35)

Wjazd bezprogowy od strony Rynku Głównego. Dla osób z dysfunkcją ruchową w budynku zamontowane zostały podjazdy oraz przenośne szyny. Wjazd na 1 piętro przy użyciu windy. Toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Sala Miedziana, w której odbędą się spotkania w ramach Festiwalu Miłosza, znajduje się na pierwszym piętrze budynku – można skorzystać z windy.

W budynku znajdują się toalety dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

 

W przypadku konieczności uzyskania informacji w formie nieopisanej powyżej, prosimy o kontakt.
Koordynator dostępności: Barbara Zając
T +48 12 354 26 80
M +48 604 483 402
e-mail: barbara.zajac@biurofestiwalowe.pl