Program


18:00 Środa, 05.06.2019

Spotkanie wokół książki Jarosława Kuisza "Koniec pokoleń ...

Prowadzenie: Michał Nogaś

Spotkanie

Księgarnia Pod Globusem (ul. Długa 1)

19:15 Środa, 05.06.2019

Poezja w Otwartej Pracowni

Premiera tomu Pauliny Pidzik, koncert Brzoska/Marciniak/Markiewicz, czytanie poezji

Koncert Spotkanie

Galeria Otwarta Pracownia (ul. Dietla 11)

13:00 Czwartek, 06.06.2019

Spotkanie autorskie: Uta Przyboś

Prowadzenie: Justyna Sobolewska

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

14:15 Czwartek, 06.06.2019

Spotkanie autorskie: Saleh Diab

Prowadzenie: Isabelle Macor / Gość: Agata Kozak

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

15:30 Czwartek, 06.06.2019

Spotkanie autorskie: Krystyna Dąbrowska

Prowadzenie: Paweł Próchniak

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

16:00 Czwartek, 06.06.2019

GŁOS: spotkanie z Koraly Dimitriadis

prowadzenie: Rudka Zydel

Spotkanie Pasmo OFF

Café Szafé (ul. Felicjanek 10)

16:45 Czwartek, 06.06.2019

Premiera tomu: Hans Magnus Enzensberger

Prowadzenie: Justyna Sobolewska / Gość: Ryszard Krynicki

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

18:30 Czwartek, 06.06.2019

GŁOS: spotkanie z Tatev Chakhian

Prowadzenie: Weronika Janeczko

Spotkanie Pasmo OFF

Café Szafé (ul. Felicjanek 10)

21:00 Czwartek, 06.06.2019

Zdobycie władzy: wieczór poetycko-muzyczny

Muzyka: Hubert Zemler / Prowadzenie: Olga Brzezińska i Michał Nogaś

Spotkanie

Metaforma Cafe (ul. Powiśle 11)

13:00 Piątek, 07.06.2019

Spotkanie autorskie: Antoni Pawlak

Prowadzenie: Piotr Śliwiński

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

14:15 Piątek, 07.06.2019

Spotkanie autorskie: Magdalena Kicińska

Prowadzenie: Michał Nogaś

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

15:30 Piątek, 07.06.2019

Spotkanie autorskie: Elena Fanailova

Prowadzenie: Leszek Szaruga

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

16:45 Piątek, 07.06.2019

Spotkanie autorskie: Ferida Duraković

Prowadzenie: Magdalena Koch

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

18:00 Piątek, 07.06.2019

GŁOS: spotkanie z Alex Freiheit (SIKSA)

Prowadzenie: Kaja Puto

Spotkanie Pasmo OFF

Cheder Cafe (ul. Józefa 36)

11:00 Sobota, 08.06.2019

Spotkanie z nominowanymi do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej

Prowadzenie: Bartosz Sadulski

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

12:15 Sobota, 08.06.2019

Spotkanie autorskie: Kholoud Charaf

Prowadzenie: Anna Marchewka

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

13:30 Sobota, 08.06.2019

Spotkanie poetyckie: Athena Farrokhzad i Svetlana Cârstean

Prowadzenie: Marta Eloy Cichocka

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

14:45 Sobota, 08.06.2019

Spotkanie autorskie: Piotr Florczyk

Prowadzenie: Wojciech Bonowicz

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

17:30 Sobota, 08.06.2019

Spotkanie autorskie: Ewa Lipska

Prowadzenie: Krzysztof Siwczyk

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

18:45 Sobota, 08.06.2019

Spotkanie autorskie: Simon Armitage

Prowadzenie: Jacek Gutorow

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

20:00 Sobota, 08.06.2019

Spotkanie autorskie: Denise Riley

Prowadzenie: Jerzy Jarniewicz

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

11:00 Niedziela, 09.06.2019

Czytanie: Moja dzika koza. Antologia poetek jidysz

Prowadzenie: Wojciech Szot / Gość specjalny: Bella Szwarcman-Czarnota

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

12:15 Niedziela, 09.06.2019

In memoriam: Anna Świrszczyńska

Prowadzenie: Anna Marchewka

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

13:30 Niedziela, 09.06.2019

Spotkanie autorskie: Tomasz Różycki

Prowadzenie: Zofia Król

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

14:45 Niedziela, 09.06.2019

Spotkanie autorskie: Maciej Melecki

Prowadzenie: Alina Świeściak

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

16:00 Niedziela, 09.06.2019

Spotkanie autorskie: Alicja Rosé

Prowadzenie: Karol Maliszewski

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

17:15 Niedziela, 09.06.2019

Spotkanie autorskie: Tomas Venclova

Prowadzenie: Beata Kalęba

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

17:00 Poniedziałek, 10.06.2019

Spotkanie: Tomas Venclova

Prowadzenie: Maciej Szczawiński

Spotkanie

Kopalnia Guido, Poziom 320, ul. 3 Maja 93, Zabrze

18:00 Środa, 12.06.2019

Teksty przed korektą: Adam Zagajewski

Wiersze z tomu \\\"Prawdziwe życie\\\"

Spotkanie

Księgarnia Karakter (ul. Tarłowska 12)

19:00 Czwartek, 13.06.2019

Rozstrzygnięcie konkursu debiutów poetyckich & Open Mic

Wieczór Młodej Poezji. Jury: Tomasz Cieślak-Sokołowski, Jakub Kornhauser, ...

Spotkanie

Kawiarnia Literacka (ul. Krakowska 41)