Program


10:00 Poniedziałek, 03.06.2019

LA VIDA NUEVA / NOWE ŻYCIE

Warsztaty przekładu poezji Raúla Zurity. Gość specjalny: Raúl Zurita / Prowadzenie: Marta Eloy Cichocka

Warsztaty

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki (plac Szczepański 3a)

18:00 Poniedziałek, 03.06.2019

ANTEPARAÍSO / ANTYRAJ

O sylwetce i twórczości totalnej Raúl Zurity. Goście: Krzysztof Siatka, Mikołaj Spodaryk, Marta Eloy Cichocka, Raúl Zurita

Panel dyskusyjny

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki (plac Szczepański 3a)

17:00 Środa, 05.06.2019

Prezentacja dokonań Instytutu Mikołowskiego im. Rafała ...

Prowadzenie: Maciej Melecki i Lynn Suh

Panel dyskusyjny

Massolit Books & Cafe (ul. Felicjanek 4)

18:00 Środa, 05.06.2019

Spotkanie wokół książki Jarosława Kuisza "Koniec pokoleń ...

Prowadzenie: Michał Nogaś

Spotkanie

Księgarnia Pod Globusem (ul. Długa 1)

19:15 Środa, 05.06.2019

Poezja w Otwartej Pracowni

Premiera tomu Pauliny Pidzik, koncert Brzoska/Marciniak/Markiewicz, czytanie poezji

Koncert Spotkanie

Galeria Otwarta Pracownia (ul. Dietla 11)

10:00 Czwartek, 06.06.2019

Warsztaty przekładowe (język rosyjski)*

Prowadzenie: Leszek Szaruga

Warsztaty

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, ul. Jagiellońska 1

10:00 Czwartek, 06.06.2019

Warsztaty przekładowe (język francuski)*

Prowadzenie: Agata Kozak

Warsztaty

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

10:00 Czwartek, 06.06.2019

Warsztaty przekładowe (język angielski)*

Prowadzenie: Jerzy Jarniewicz

Warsztaty

Massolit Books & Cafe (ul. Felicjanek 4)

13:00 Czwartek, 06.06.2019

Spotkanie autorskie: Uta Przyboś

Prowadzenie: Justyna Sobolewska

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

14:15 Czwartek, 06.06.2019

Spotkanie autorskie: Saleh Diab

Prowadzenie: Isabelle Macor / Gość: Agata Kozak

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

15:30 Czwartek, 06.06.2019

Spotkanie autorskie: Krystyna Dąbrowska

Prowadzenie: Paweł Próchniak

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

16:00 Czwartek, 06.06.2019

GŁOS: spotkanie z Koraly Dimitriadis

prowadzenie: Rudka Zydel

Spotkanie Pasmo OFF

Café Szafé (ul. Felicjanek 10)

16:45 Czwartek, 06.06.2019

Premiera tomu: Hans Magnus Enzensberger

Prowadzenie: Justyna Sobolewska / Gość: Ryszard Krynicki

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

18:00 Czwartek, 06.06.2019

Miłosz Lecture: Tomas Venclova - Rozpacz i łaska

Wprowadzenie: Olga Brzezińska i Krzysztof Siwczyk / Tłumaczenie na j. migowy

Wykład

Pałac Krzysztofory, Sala Miedziana (Rynek Główny 35)

18:30 Czwartek, 06.06.2019

GŁOS: spotkanie z Tatev Chakhian

Prowadzenie: Weronika Janeczko

Spotkanie Pasmo OFF

Café Szafé (ul. Felicjanek 10)

19:15 Czwartek, 06.06.2019

Debata: Vita Activa’19

Prowadzenie: Krzysztof Czyżewski / Goście: Tadeusz Sławek, Karolina Wigura / Tłumaczenie na j. migowy

Debata

Pałac Krzysztofory, Sala Miedziana (Rynek Główny 35)

20:00 Czwartek, 06.06.2019

SCENA: międzynarodowy slam poetycki

Start: 20:00

Pasmo OFF

Kolanko Nº 6 (ul. Józefa 17)

21:00 Czwartek, 06.06.2019

Zdobycie władzy: wieczór poetycko-muzyczny

Muzyka: Hubert Zemler / Prowadzenie: Olga Brzezińska i Michał Nogaś

Spotkanie

Metaforma Cafe (ul. Powiśle 11)

10:00 Piątek, 07.06.2019

Warsztaty przekładowe (język rosyjski)*

Prowadzenie: Leszek Szaruga

Warsztaty

MICET Muzeum Starego Teatru (ul. Jagiellońska 1)

10:00 Piątek, 07.06.2019

Warsztaty przekładowe (język francuski)*

Prowadzenie: Agata Kozak

Warsztaty

MICET Muzeum Starego Teatru (ul. Jagiellońska 1)

10:00 Piątek, 07.06.2019

Warsztaty przekładowe (język angielski)*

Prowadzenie: Jerzy Jarniewicz

Warsztaty

Massolit Books & Cafe (ul. Felicjanek 4)

13:00 Piątek, 07.06.2019

Spotkanie autorskie: Antoni Pawlak

Prowadzenie: Piotr Śliwiński

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

14:15 Piątek, 07.06.2019

Spotkanie autorskie: Magdalena Kicińska

Prowadzenie: Michał Nogaś

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

15:30 Piątek, 07.06.2019

Spotkanie autorskie: Elena Fanailova

Prowadzenie: Leszek Szaruga

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

16:45 Piątek, 07.06.2019

Spotkanie autorskie: Ferida Duraković

Prowadzenie: Magdalena Koch

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

18:00 Piątek, 07.06.2019

GŁOS: spotkanie z Alex Freiheit (SIKSA)

Prowadzenie: Kaja Puto

Spotkanie Pasmo OFF

Cheder Cafe (ul. Józefa 36)

18:15 Piątek, 07.06.2019

Debata: Władza poezji, władza nad poezją

Goście: Anna Kałuża, Magdalena Piotrowska-Grot, Paweł Próchniak

Debata

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

20:00 Piątek, 07.06.2019

Koncert: SIKSA

Start: 20:00

Koncert Pasmo OFF

Alchemia (ul. Estery 5)

20:00 Piątek, 07.06.2019

Prelekcja: Aleksander Fiut - Miłosz mniej znany

Start: 20:00

Wykład

Księgarnia Pod Globusem (ul. Długa 1)

21:00 Piątek, 07.06.2019

Koncert: Landschaft

Start: 21:00

Koncert Pasmo OFF

Alchemia (ul. Estery 5)

21:30 Piątek, 07.06.2019

Koncert: William’s Things (Górczyński/ Palmer/ Wiracki)

20 zł (normalny) / 14 zł (ulgowy)

Koncert

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

10:00 Sobota, 08.06.2019

Krakowski Kiermasz Książki

Specjalna edycja

Kiermasz

Plac Szczepański

11:00 Sobota, 08.06.2019

Spotkanie z nominowanymi do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej

Prowadzenie: Bartosz Sadulski

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

11:00 Sobota, 08.06.2019

Literkowe figle – warsztaty językowo-plastyczne dla dzieci* ...

Prowadzenie: Anna Kwiatkowska

Warsztaty

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

12:15 Sobota, 08.06.2019

Spotkanie autorskie: Kholoud Charaf

Prowadzenie: Anna Marchewka

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

13:30 Sobota, 08.06.2019

Spotkanie poetyckie: Athena Farrokhzad i Svetlana Cârstean

Prowadzenie: Marta Eloy Cichocka

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

14:00 Sobota, 08.06.2019

Po co i jak rysować kota i inne zwierzęta?*

Prowadzenie warsztatów dla dzieci: Alicja Rosé

Warsztaty

Księgarnia Młoda (pl. Szczepański 9)

14:45 Sobota, 08.06.2019

Spotkanie autorskie: Piotr Florczyk

Prowadzenie: Wojciech Bonowicz

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

16:00 Sobota, 08.06.2019

Debata translatorska

Prowadzenie: Paulina Małochleb

Debata

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

16:00 Sobota, 08.06.2019

DYSKUSJA: współczesna poezja ukraińska

Goście: Jurij Zawadski, Grigory Semenchuk, Aneta Kamińska / Prowadzenie: Iwona Boruszkowska

Panel dyskusyjny Pasmo OFF

De Revolutionibus Books&Cafe

17:00 Sobota, 08.06.2019

„KONTENT” – premiera nowego numeru

Start: 17:00

Pasmo OFF

De Revolutionibus Books&Cafe

17:30 Sobota, 08.06.2019

Spotkanie autorskie: Ewa Lipska

Prowadzenie: Krzysztof Siwczyk

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

18:45 Sobota, 08.06.2019

Spotkanie autorskie: Simon Armitage

Prowadzenie: Jacek Gutorow

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

19:00 Sobota, 08.06.2019

SCENA: open mic & performans Jurija Zawadskiego

Start: 19:00

Pasmo OFF

Café Szafé


20:00 Sobota, 08.06.2019, Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

Spotkanie autorskie: Denise Riley

Angielski poeta, powieściopisarz, dramaturg i eseista, profesor Uniwersytetu w Oxfordzie, a także narodowy poeta Wielkiej Brytanii, który w swojej twórczości diagnozuje kondycję współczesnego społeczeństwa brytyjskiego. O tomie Mało brakowało będzie rozmawiał z jednym z autorów przekładów, Jackiem Gutorowem.

Prowadzenie: Jacek Gutorow

Czas: 18:45-19:45

Miejsce: Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

Spotkanie
20:00 Sobota, 08.06.2019

Spotkanie autorskie: Denise Riley

Prowadzenie: Jerzy Jarniewicz

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

21:30 Sobota, 08.06.2019

Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego & Mikołaj Trzaska

20 zł (normalny) / 14 zł (ulgowy)

Koncert

Barbakan (ul. Basztowa)

10:00 Niedziela, 09.06.2019

Krakowski Kiermasz Książki

Specjalna edycja

Kiermasz

Plac Szczepański

11:00 Niedziela, 09.06.2019

Czytanie: Moja dzika koza. Antologia poetek jidysz

Prowadzenie: Wojciech Szot / Gość specjalny: Bella Szwarcman-Czarnota

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

11:00 Niedziela, 09.06.2019

Kałużyści i rupaki – warsztaty poetycko-plastyczne dla ...

Prowadzenie: Anna Kwiatkowska

Warsztaty

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

12:15 Niedziela, 09.06.2019

In memoriam: Anna Świrszczyńska

Prowadzenie: Anna Marchewka

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

13:30 Niedziela, 09.06.2019

Spotkanie autorskie: Tomasz Różycki

Prowadzenie: Zofia Król

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

14:00 Niedziela, 09.06.2019

Młodzieżowy slam poetycki (projekt Engage! Young Producers)

Start: 14:00

Pasmo OFF

Café Szafé

14:45 Niedziela, 09.06.2019

Spotkanie autorskie: Maciej Melecki

Prowadzenie: Alina Świeściak

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

16:00 Niedziela, 09.06.2019

Spotkanie autorskie: Alicja Rosé

Prowadzenie: Karol Maliszewski

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

16:00 Niedziela, 09.06.2019

PERFORMANS: Jakub Kornhauser

Start: 16:00

Pasmo OFF

Café Szafé

17:15 Niedziela, 09.06.2019

Spotkanie autorskie: Tomas Venclova

Prowadzenie: Beata Kalęba

Spotkanie

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej (ul. Jagiellońska 1)

19:00 Niedziela, 09.06.2019

Gala Nagrody im. Wisławy Szymborskiej

Wejście za zaproszeniami

Gala

Centrum Kongresowe ICE (ul. Marii Konopnickiej 17)

17:00 Poniedziałek, 10.06.2019

Spotkanie: Tomas Venclova

Prowadzenie: Maciej Szczawiński

Spotkanie

Kopalnia Guido, Poziom 320, ul. 3 Maja 93, Zabrze

18:00 Poniedziałek, 10.06.2019

Wspominajmy Mistrza: Czesław Miłosz

Prowadzenie: Józef Olejniczak

Panel dyskusyjny

Kopalnia Guido, Poziom 320, ul. 3 Maja 93, Zabrze

18:00 Środa, 12.06.2019

Teksty przed korektą: Adam Zagajewski

Wiersze z tomu \\\"Prawdziwe życie\\\"

Spotkanie

Księgarnia Karakter (ul. Tarłowska 12)

19:00 Czwartek, 13.06.2019

Rozstrzygnięcie konkursu debiutów poetyckich & Open Mic

Wieczór Młodej Poezji. Jury: Tomasz Cieślak-Sokołowski, Jakub Kornhauser, ...

Spotkanie

Kawiarnia Literacka (ul. Krakowska 41)