Festiwal Literatury dla Dzieci | Miłosz Festiwal

Festiwal Literatury dla Dzieci to największa europejska impreza poświęcona wyłącznie literaturze dla najmłodszych. W 2016 roku odbywa się jego trzecia edycja. Festiwalu ponownie odwiedzi cztery polskie miasta w tym również Kraków.

O Festiwalu: Festiwal Literatury dla Dzieci rzuca rękawicę spadającemu na łeb i szyję czytelnictwu. Na przekór druzgocącym statystykom i ponurym prognozom, organizatorzy chcą wychowywać nowe pokolenia czytelników. Udowodnić, że czytanie książek nie jest passé, że z literaturą i w literaturę można się świetnie bawić.

Nie mniej istotne jest kształtowanie czytelniczych zwyczajów najmłodszych i pielęgnowanie prawidłowych nawyków, u tych którzy już zdążyli połknąć literackiego bakcyla. Festiwal chce inspirować do sięgania po kolejne tytuły i nowych autorów. Naturalnie tych najlepszych, bo jednym z nadrzędnych celów wydarzenia jest uczenie wartościowania, a także świadomego i aktywnego czytelnictwa.

Strona internetowa http://fldd.pl/2016/

https://www.facebook.com/FestiwalLiteraturyDlaDzieci/

O edycji 2016: W 2016 roku Festiwal Literatury dla Dzieci ponownie towarzyszy Festiwalowi Miłosza. Przed nami dni pełne emocji, dobrej zabawy i najlepszej literatury. W programie ponad czterdzieści wydarzeń, których motywem przewodnim są podróże. Nie tylko w przestrzeni i czasie, ale i te w głąb siebie.

A co w planach? Rdzeniem festiwalu literackiego są spotkania autorskie. I tym razem ich nie zabraknie. Wśród gości między innymi Jarosław Mikołajewski (rozmruczany spacer po Rzymie), Rafał Kosik (i bohaterowie jego nowego cyklu – Amelia i Kuba), Andrzej Maleszka (autora „Magicznego drzewa” nie trzeba nikomu przedstawiać), Wojciech Widłak (autor „Pana Kuleczki”), czy Zofia Fabianowska-Micyk („Banzai. Japonia dla dociekliwych”). Do tego solidna porcja warsztatów plastycznych. Te w tym roku poprowadzą debiutujący w gronie Festiwalowych gości: Grażka Lange i Daniel de Latour, a prócz nich również Marianna Oklejak (etnopodróże) czy Tomasz Samojlik (zwierzaki).

Koniecznie należy wspomnieć o cyklu wieczornych czytanek przed zachodem słońca. W rolę czytaczy wcielą się znane osobistości na czele z Prezydentem Jackiem Majchrowskim, a prócz słuchania dzieci będą również działać: uczyć się kaligrafii, zwiedzać pracownię witrażu, odkrywać zapomniane instrumenty, rzemiosła i obyczaje.

Na koniec trochę zabawy. Będziemy łowić tajemnice (choć niekoniecznie na wędkę) w czasie rodzinnej gry miejskiej Łowcy sekretów i bawić się w takt cygańskich rytmów w czasie koncertu finałowego. Warto również zajrzeć na Plac Szczepański. To tam będzie można obejrzeć wystawę plenerową Butenko PINXIT! (Gapiszona nie trzeba chyba nikomu przedstawiać?) oraz skorzystać z pomocy niezawodnej ekipy Literackiego Ostrego Dyżuru, która nikogo nie zostawi bez książkowej porady na receptę i porcji literatury w pigułce.

Na wydarzenie wstęp jest wolny, ale obowiązują wcześniejsze rezerwacje rejestracja@fldd.pl.

Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1574694919512973/

Sprawdź program w Krakowie: http://fldd.pl/2016/program/id,338-spotkania_festiwalowe_krakowie.html

Organizatorzy:

Dofinansowanie

Wpisz szukaną frazę: