Chain Smokers | Miłosz Festiwal

Andrzej Sosnowski (ur. 1959 w Warszawie) – polski poeta i tłumacz. Ukończył anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat m.in. Nagrody Kościelskich, Nagrody Literackiej Gdynia, Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius i nagrody miesięcznika „Odra”. Wydał kilkanaście tomów wierszy, dwa prozy; tłumaczył m.in. takich autorów, jak Ezra Pound, John Ashbery, Elizabeth Bishop, John Cage, Ronald Firbank, Harry Mathews. Poezja Andrzeja Sosnowskiego, posługująca się wielowarstwową metaforyką, uważana jest powszechnie przez krytyków za unikatowe zjawisko we współczesnej polskiej literaturze.

Patryk Zakrocki – muzyk, improwizator i kompozytor, aktywny od 1998 roku. Specjalizuje się w natychmiastowej kompozycji, muzyce elektroakustycznej i kameralnej. Obecnie gra na gitarze, altówce i syntezatorach, współtworząc zespoły SzaZa, Polski Piach i Spontaneous Chamber Music. Zajmuje się też dyrygowaniem orkiestrami improwizatorów, muzyką do teatru tańca, niemego kina, filmu i teatru. Wielokrotnie koncertował w Japonii, USA, Iranie, Izraelu, Urugwaju, Chinach, Islandii, Norwegii i wielu innych krajach.

Zbigniew Kozera – wrocławski kontrabasista skłaniający się w stronę jazzu, free jazzu, awangardy i muzyki współczesnej. Jest częścią takich inicjatyw, jak M.A.T.A, Power of the Horns, Imprographic, Melting Pot Made in Wrocław oraz członkiem zespołu Mnemotaksja. Razem z Mateuszem Rybickim współtworzył cykl wieczorów improwizowanych Impro Travel Nights. W 2012 roku podczas Avant Art Festival brał udział w przedsięwzięciu Alpenglow skupiającym improwizujących muzyków z Austrii i Polski, a rok później z Piotrem Damasiewiczem i Oscarem Aichingerem w ramach Melomaniac Corner wystąpił w wiedeńskim klubie Porgy & Bess. Współpracował z Wrocławskim Teatrem Współczesnym, Teatrem Cinema, Operą Wrocławską.

Mateusz Rybicki – absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie klarnetu, związany z wrocławską sceną muzyczną i teatralną. Twórca sztuki Sounds of Gestures, pomysłodawca cyklu Impro Travel Nights. W 2012 roku uczestniczył w międzynarodowym spotkaniu muzyków JazzPlaysEurope, a obecnie jest jednym z improwizatorów biorących udział w Melting Pot Made in Wrocław – laboratorium improwizacji organizowanym przez festiwal Jazztopad. Jest improwizatorem grającym na klarnecie oraz klarnecie basowym. Jego inspiracje to zarówno afroamerykański free jazz, europejska muzyka improwizowana, jak i muzyka współczesna, barokowa, minimalizm, muzyka etniczna i tradycyjna. Miał okazję grać i współpracować z takimi artystami, jak Axel Doerner, Tristan Honsinger, Antonio Borghini, Peter Brötzmann, Steve Noble, Adam Pultz Melbye, Harri Sjöström, `, Matija Schelander, Mark Tokar, Emilio Gordoa, Piotr Damasiewicz, Gerard Lebik, Mikołaj Trzaska, Wacław Zimpel, Paweł Szpura, Dominik Wania, Maciej Obara czy Irad Mezliah

Organizatorzy:

Dofinansowanie

Wpisz szukaną frazę: