Krakowski Kiermasz Książki | Miłosz Festiwal

Już za kilka dni (w weekend 10-11 czerwca) na malowniczym Placu Św. Marii Magdaleny rozgości się Kiermasz Książki. Podczas trwającego w tym czasie Festiwalu Miłosza, swoją ofertę zaprezentuje kilkunastu antykwariuszy i bukinistów z Krakowa oraz regionu. Nie zabraknie klasyki prozy, dobrego komiksu, kultowych albumów o sztuce, a przede wszystkim poezji! Na ratunek czytelnikom niepraktykującym przybędzie Ostry Dyżur Literacki, a w ramach pasma OFF Miłosz odbędzie się czytanie poezji w plenerze. Tradycyjnie już zadbamy także o strawę dla ciała, a nowe nabytki będzie można przejrzeć relaksując się na leżaku!

Krakowski Kiermasz Książki to cykliczna, kameralna impreza, którą Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO pragnie przywrócić świetność książce używanej i przypomnieć, że dobra literatura nie starzeje się nigdy. W ramach drugiej w tym roku edycji kiermaszu, w sobotę i niedzielę w godz. 11:00-18:00 na Placu Św. Marii Magdaleny wystawią się antykwariaty: Hulaj Pole, Abecadło, Szafa Pełna Książek, Suszek i 451 stopni, księgarnia hobbistyczna Fankomiks, American Bookstore, a także bukiniści, których spotkać możecie w niedzielne poranki na Hali Targowej i na co dzień w przejściu podziemnym przy Domu Handlowym Jubilat.

Na kiermaszu nie zabraknie okazji do rozmów o książkach – w sobotę 10 czerwca od 13:30 do 17:30 w ramach akcji Ostry Dyżur Literacki lektury dla małych i dużych polecać będą przebrani w lekarskie kitle eksperci Fundacji Czas Dzieci. W związku z trwającym od 8 czerwca Festiwalem Miłosza kiermasz przybierze szczególnie poetycki charakter. W niedzielę 11 czerwca o 14:00 w ramach pasma OFF Miłosz czeka nas plenerowe czytanie poezji w wykonaniu stypendystów Rezydencji Wyszehradzkiej w Willi Decjusza oraz programu rezydencjalnego Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Przez cały weekend na miejscu kiermaszu spotkać też będzie można rower Lotnej czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, a w nim mnóstwo książek do bezpłatnego i bezterminowego wypożyczenia!

Na spragnionych i zgłodniałych czekają kawa i lody ze stylowego autka Kavke Cafe oraz pyszny hummus od Hummus Amamamusi.

Czerwcowy kiermasz jest częścią Dni Krakowa, które w dniach 3-25 czerwca opanują Kraków przywracając piękną przedwojenną tradycję zapoczątkowaną w 1936 r. przez Jerzego Dobrzyckiego.

Organizatorem Krakowskiego Kiermaszu Książki jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Zapraszamy!

Organizatorzy:

Dofinansowanie

Wpisz szukaną frazę: