Odwiedź mieszkanie Czesława Miłosza | Miłosz Festiwal

Odwiedź mieszkanie Czesława Miłosza

W sobotę 10 marca w mieszkaniu Czesława Miłosza przy ul. Bogusławskiego w Krakowie odbędzie się oprowadzanie z cyklu „Miłosz prywatnie”. Uczestnicy oprowadzania będą mieli rzadką okazję do poznania miejsca, w którym noblista mieszkał przez lata po powrocie do Polski, poprzez opowieści znawców jego twórczości, badaczy, bliskich mu osób. W najbliższej odsłownie wydarzenia oprowadzającym będzie Andrzej Franaszek, literaturoznawca i krytyk, autor m.in. książki Miłosz. Biografia.

W ramach cyklu „Miłosz prywatnie” wszyscy chętnie będą mogli poznać z bliska krakowskie mieszkanie Czesława Miłosza, wysłuchać ciekawych opowieści związanych z poetą, poznać mało znane fakty z jego życia oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat twórczości noblisty, którego imię nosi międzynarodowy festiwal poetycki w Krakowie.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wszystkich chętnych prosimy o wysłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona, więc nie warto zwlekać!

 

Regulamin udziału:

  • Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 miejsca. W trakcie spacerów będą wykonywane zdjęcia, które później zostaną zamieszczone w materiałach promocyjnych – biorąc udział w spacerze wyrażacie Państwo zgodę na ich publikację.

Organizatorzy:

Dofinansowanie

Wpisz szukaną frazę: