Olga Brzezińska i Krzysztof Siwczyk żegnają Festiwal Miłosza. | Miłosz Festiwal

Olga Brzezińska i Krzysztof Siwczyk żegnają Festiwal Miłosza.

Poniżej publikujemy list dyrektorki programowej i dyrektora artystycznego Festiwalu Miłosza. Z całego serca dziękujemy Oldze Brzezińskiej oraz Krzysztofowi Siwczykowi za lata poetyckiej przygody! Wspólne działania wspominać będziemy, jako czas wypełniony merytoryczną współpracą i radością płynąca ze spotkań z twórcami i publicznością!

Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w lipcu i zostanie realizowana przez Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Więcej szczegółów przedstawimy już wkrótce. 

 

 

Chcielibyśmy się podzielić ważną, choć trudną decyzją, jaką podjęliśmy po długim i głębokim namyśle. Dotyczy ona Festiwalu Miłosza, któremu oddaliśmy serce, energię i wiedzę jako jego Dyrektor Programowa i Dyrektor Artystyczny w ostatnich latach.

Czujemy, że nasza misja dobiegła końca. Żegnamy się z Festiwalem w swoich dotychczasowych rolach po wielu udanych edycjach, szczególnie zaś po zeszłorocznym jubileuszowym 10. Festiwalu Miłosza pt. „Nieobjęta ziemia”. Jego wartość merytoryczna, poetycka różnorodność i nasycenie, intelektualne paliwo zawarte w debatach, artystyczna i programowa jakość, a przede wszystkim licznie uczestnicząca, zaangażowana publiczność pozostaną w naszej czułej pamięci.

Przepełnia nas wdzięczność, że mogliśmy przez tyle lat, obdarzeni zaufaniem i wsparciem, współtworzyć jeden z najpiękniejszych i najważniejszych festiwali w Krakowie, Mieście Literatury UNESCO. Dziękujemy Miastu Kraków, KBF, Fundacji Miasto Literatury i wszystkim współpracownikom, organizacjom i instytucjom za współpracę i profesjonalizm, za zaufanie, piękno i dobro, którym nas obdarowano i którym mogliśmy się dzielić przy każdej kolejnej edycji Festiwalu Miłosza.

Pisząc te słowa, jesteśmy pełni nadziei, że Festiwal i wyjątkowa wspólnota ludzi słowa będzie rozkwitać, przede wszystkim dzięki Wam, Wspaniała Publiczności Festiwalu Miłosza!

Bardzo, bardzo Wam dziękujemy.

Olga Brzezińska i Krzysztof Siwczyk

Organizatorzy:

Dofinansowanie

Wpisz szukaną frazę: