Przedstawiamy gości pasma OFF Miłosz! | Miłosz Festiwal

Przedstawiamy gości pasma OFF Miłosz!

Już po raz trzeci Festiwalowi Miłosza towarzyszyć będzie pasmo OFF Miłosz, poświęcone niezależnej i eksperymentalnej twórczości poetyckiej. Młodzi poeci znów będą mieli szansę zaprezentować się w międzynarodowym gronie, które w tym roku rozszerza się na przedstawicieli aż trzech kontynentów! Co więc czeka w tym roku miłośników niezależnej literatury? Uchylamy rąbka tajemnicy!

OFF Miłosz to przede wszystkim spotkania z odważnymi twórcami. Bezpośrednie, angażujące i inspirujące. Przekraczamy granice między twórcą a odbiorcą, a zaproszeni poeci będą na wyciągnięcie Waszej ręki. W tym roku w Krakowie spotkać będzie można wyjątkowe osobowości, odwiedzą nas między innymi: Hera Lindsay Bird (Nowa Zelandia), Rudka Zydel (Polska), Grigory Semenchuk (Ukraina), Radosław Jurczak (Polska), Georgina Wilding (Wielka Brytania), Mark Pajak (Wielka Brytania), Kira Pietrek (Polska) oraz Nathan Curnow i Geoffrey Williams (Australia).

Wyjątkowym gościem tegorocznej edycji będzie Tyehimba Jess, wielokrotnie nagradzany amerykański poeta, slamer i wykładowca akademicki, który ma na swoim koncie jedno z najważniejszych literackich wyróżnień – nagrodę Pulitzera za tom Olio.

Za mało nazwisk? Spokojnie, to jeszcze nie koniec! Całą rzeszę twórców spotkać będzie można na premierach nowych numerów dwóch magazynów literackich, które odbędą się w ramach pasma OFF Miłosz: WIDM oraz KONTENTU. Oba regularnie dostarczają czytelnikom sporą dawkę świetnej poezji, nie inaczej stanie się więc czerwcu – przygotujcie się więc na dużo literackich doznań!

Stałym punktem i sercem całego pasma jest niezmiennie Slam w Magazynie Kultury, który z okazji OFF Miłosza staje się jeszcze bardziej wyjątkowy niż zazwyczaj. Będzie odważnie, bezkompromisowo i nieprzewidywalnie, a ostatnie słowo niezmiennie będzie należeć do publiczności!

OFF Miłosz to nie tylko twórcy, ale także publiczność. Dlatego w tym roku jedno z wydarzeń zostanie zaprogramowane właśnie przez nią! A dokładniej przez grupę uczniów z krakowskich szkół średnich, którzy od listopada uczestniczą w projekcie Słowo w słowo. Poetry is My Language. Co to będzie? Sami jesteśmy ciekawi!

Przygotowaliśmy też coś dla osób na co dzień zaangażowanych w organizacje wydarzeń literackich dla młodzieży. Podczas OFF Miłosza odbędą się międzynarodowe warsztaty z zakresu włączania młodych ludzi w kulturę. Dobrymi praktykami podzielą się m.in. Stowarzyszenie KROKODIL (Serbia), Round House (Wielka Brytania) czy Royal Opera House Bridge (Wielka Brytania).

Zapraszamy na wszystkie wydarzenia pasma OFF Miłosz w ramach Miłosz Festival 2018, które odbędą się w dniach 7-10 czerwca 2018. Razem przekroczmy granice po raz trzeci!

Organizatorzy:

Dofinansowanie

Wpisz szukaną frazę: