Spotkanie z nominowanymi do Nagrody Szymborskiej 2017 | Miłosz Festiwal

Spotkanie z nominowanymi do Nagrody Szymborskiej 2017

11 czerwca (niedziela) Fundacja Wisławy Szymborskiej zaprasza na spotkanie z tegorocznymi nominowanymi do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej w, którym wezmą udział: Tomasz Bąk (nominowany za tom [beep] generation”, Jerzy Kronhold (nominowany za tom Skok w dal”, Tomasz Różycki (nominowany za tom Litery”), Marcin Sendecki (nominowany za tom W”), Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki (nominowany za tom „Nie dam ci siebie w żadnej postaci”).

Spotkanie odbędzie się w niedzielę (11 czerwca) w Centrum Festiwalowym – Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie (ul. Kanonicza 17). o godz. 11.00.

Prowadzenie: Tomasz Fiałkowski.

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej zostanie przyznana w dwóch kategoriach: za tom wydany oryginalnie po polsku oraz za tom przełożony na język polski.

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej zostanie w tym roku przyznana po raz piąty – 11 czerwca 2017, w czasie uroczystej gali w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Ostatniego dnia Festiwalu Miłosza 2017 dowiemy się, kto spośród nominowanych poetów i poetek zostanie laureatem. Poznamy wtedy także laureata Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za tom przetłumaczony na język polski.

Więcej o Nagrodzie: nagrodaszymborskiej.pl

Organizatorzy:

Dofinansowanie

Wpisz szukaną frazę: