Spotkanie z nominowanymi do Nagrody Szymborskiej 2018 | Miłosz Festiwal

Spotkanie z nominowanymi do Nagrody Szymborskiej 2018

10 czerwca (niedziela) Fundacja Wisławy Szymborskiej zaprasza na spotkanie z laureatem tegorocznej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej za tom napisany oryginalnie w języku polskim oraz z Justyną Czechowską – tłumaczką nagrodzonego tomu szwedzkiej poetki Linn Hansen „Przejdź do historii.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę (10 czerwca) w Centrum Festiwalowym – Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Oddział Muzeum Narodowego w Krakowie (ul. Kanonicza 17). o godz. 11.00.
Prowadzenie: Anna Marchewka

W tym roku kapituła nominowała do Nagrody następujące tomy napisane oryginalnie w języku polskim: Druga ręka, Wojciecha Bonowicza (wydawnictwo a5), Psalmy, Juli Fiedorczuk (Fundacja na Rzecz Kultury i Edukacji T. Karpowicza), Kord, Natali Malek (Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury i Staromiejski Dom Kultury w Warszawie), Zimna książka, Marty Podgórnik (Biuro Literackie) oraz Lucyfer zwycięża, Ilony Witkowskiej (wydawnictwo Ha!art).

Nagroda im. Wisławy Szymborskiej zostanie przyznana w dwóch kategoriach: za tom wydany oryginalnie po polsku oraz za tom przełożony na język polski.
Nagroda im. Wisławy Szymborskiej zostanie w tym roku przyznana po raz szósty – 9 czerwca 2018, w czasie uroczystej gali w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Trzeciego dnia Festiwalu Miłosza 2018 dowiemy się, kto spośród nominowanych poetów i poetek zostanie laureatem.

Organizatorzy:

Dofinansowanie

Wpisz szukaną frazę: