VI Ogólnopolski Konkurs Młodej Poezji – rusza nabór! | Miłosz Festiwal

VI Ogólnopolski Konkurs Młodej Poezji – rusza nabór!

Nagroda pieniężna oraz publikacja wierszy na łamach miesięcznika „Czas Literatury” czekają na zwycięzcę lub zwyciężczynię VI Ogólnopolskiego Konkursu Młodej Poezji. Termin nadsyłania wierszy mija 10 września 2021 roku. Wydarzenie odbywa się w ramach 10. edycji Festiwalu Miłosza.

W konkursie może wziąć udział każdy pełnoletni poeta przed debiutem książkowym. Ideą wydarzenia jest wspieranie twórców na początku ich drogi literackiej. W ramach konkursu należy nadesłać maksymalnie pięć wierszy własnego autorstwa o dowolnej tematyce. Utwory, które uczestnicy prześlą wraz z formularzem zgłoszeniowym, nie mogą być nigdzie wcześniej publikowane (dotyczy to również internetu) ani nagradzane w innych konkursach.

W skład kapituły konkursu wchodzą: Tomasz Cieślak-Sokołowski, Jakub Kornhauser i Joanna Zach. Wyniki zostaną ogłoszone 30 września 2021 roku na stronie internetowej Festiwalu Miłosza. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 400 złotych, a jego wiersze pojawią się na łamach „Czasu Literatury”. Dodatkowo dwie wyróżnione osoby otrzymają nagrody po 250 złotych. 

Prace na konkurs w formacie PDF należy dostarczyć drogą mailową na adres: konkurs@fundacjamiastoliteratury.pl.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu można pobrać ze strony: www.fundacjamiastoliteratury.pl.

Więcej informacji o konkursie: konkurs@fundacjamiastoliteratury.pl. 

Pobierz regulamin konkursu.

Pobierz formularz zgłoszeniowy.

 

***

Organizatorami konkursu są Fundacja Miasto Literatury, Krakowska Fundacja Literatury oraz kwartalnik „Czas Literatury”.

Konkurs odbywa się w ramach 10. edycji Festiwalu Miłosza. Organizatorami Festiwalu Miłosza są Miasto Kraków, KBF i Fundacja Miasto Literatury

 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Organizatorzy:

Dofinansowanie

Wpisz szukaną frazę: