Dwa dni pracy nad zbieraniem opowieści, które lubią się ulotnić wraz ze swoimi bohaterami. O tym, jak szukać tematów, jak słuchać bohaterów, jak pytać i jak im nie przeszkadzać w obdarowaniu nas swoją historią. W przyspieszonym tempie przejdziemy drogę od wyboru bohatera do gotowej wersji opowieści. Warsztaty, dla tych którzy uważają, że nie o wszystko wypada zapytać oraz dla tych drugich.
Warsztaty odbędą się w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17, Kraków
7 czerwca (czwartek), godz. 11:00–12:00
8 czerwca (piątek), godz. 10:00–13:00
8 czerwca o godz. 19:45 zapraszamy na spotkanie z Mikołajem Grynbergiem „Rozmowa o rozmawianiu“, którą poprowadzą Michał Nogaś i Justyna Sobolewska
Warsztaty bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: zgłoszenie do udziału w warsztatach w dn. 7 i 8 czerwca należy przesłać wraz z biogramem na adres warsztaty@fundacjamiastoliteratury.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 czerwca 2018 r. Wybrane osoby zostaną powiadomione o przyjęciu 4 czerwca.
MIKOŁAJ GRYNBERG
Mikołaj Grynberg (ur. 1966) – fotograf i pisarz, z wykształcenia psycholog. Jego zdjęcia były prezentowane niemal na całym świecie. Autor albumów Dużo kobiet (2009), Auschwitz – co ja tu robię? (2010) oraz Ocaleni z XX wieku (2012). Wydał zbiór rozmów Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne (2014), tom opowiadań Rejwach (2016) oraz zbiór rozmów o Marcu ’68 Księga wyjścia (2018). Od lat zajmuje się problematyką i historią polskich Żydów w XX wieku. W całej swojej twórczości przyjmuje szczególną perspektywę dialogu, koncentrując się na spotkaniu z innymi, otwarciu na ich osobiste przeżycia i historie.