Spotkanie z niewidomym poetą Szymonem Wasiłowiczem | Miłosz Festiwal

Spotkanie z niewidomym poetą Szymonem Wasiłowiczem

Szymon stracił wzrok dopiero w swoim nastoletnim życiu, co czyni go osobą ociemniałą. Od tego czasu hucznie obchodzi rocznicę utraty wzroku, pieszczotliwie nazywając to wydarzenie zaślepinami.   Żartami  o niewidomych sypie jak z rękawa, co pokazuje, jak ogromny dystans ma do swojej niepełnosprawności.

Ukończył szkołę muzyczną. Jest jazzmanem pełną parą, uwielbia improwizować i szukać nowych rytmów. Dzięki poetyckiej duszy pisze wiersze, a jego zapał i artystyczne zdolności zaowocowały wydaniem tomiku poezji ,,W objęciach paradoksu”.

Aktualnie pracuje jako przewodnik na wystawie “W stronę ciemności” w Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI. Oferuje gościom jedyne w swoim rodzaju spotkanie z niewidomym, który z dużą dozą humoru, ale także wiedzy, oprowadza ich w całkowitym mroku. Pokazuje tym samym, jak rozwiązuje problemy dnia codziennego.

Zapraszamy na spotkanie z Szymonem, podczas którego opowie o tomiku poezji i wyrecytuje kilka autorskich wierszy. Zachęcamy do odkrycia małego skrawka jego poetyckiej duszy.

Organizatorzy:

Dofinansowanie

Wpisz szukaną frazę: