Znamy pełen program Festiwalu Miłosza! | Miłosz Festiwal

Znamy pełen program Festiwalu Miłosza!

Przeszło czterdzieści poetyckich spotkań, warsztatów i debat, poeci z wielu zakątków świata, pasmo poświęcone Adamowi Zagajewskiemu. Festiwal, który w tym roku dołączył do Versopolis – jednej z najważniejszych poetyckich sieci, potrwa od 5 do 9 lipca 2023 roku. Wszystkie wydarzenia festiwalowe są bezpłatne, wejściówki na spotkania można będzie pobrać już od 26 czerwca. Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków i KBF.

Spotkanie poświęcone pamięci wybitnego poety Adama Zagajewskiego symbolicznie otworzy tegoroczną edycję Festiwalu Miłosza. Byli studenci poety opowiedzą o swoich doświadczeniach i wspomnieniach związanych z ich mistrzem, a zaproszeni goście zinterpretują wiersze tego wybitnego przyjaciela festiwalu. Na festiwalowej mapie pojawi się również seminarium poetyckie im. Adama Zagajewskiego, którym organizatorzy pragną podkreślić istotność spuścizny poety, która kształtowała przyszłe pokolenia twórczyń i twórców. Szczególnie istotnym punktem odniesienia będzie wojna w Ukrainie. Z czytelnikami spotkają się m.in. Nikola Madžirov, Jan Wagner, Ilya Kaminsky, Mira Rosenthal, ariel rosé , Kateryna Babkina, Ija Kiwa, Tomasz Różycki, Krzysztof Siwczyk, Joanna Oparek i Aneta Kamińska, którzy wspólnie poszukają odpowiedzi na pytania o rolę poezji w obliczu przemocy, a także zajmą się perspektywą budowania powojennej rzeczywistości.

Nowością w programie są wydarzenia organizowane w Spółdzielni Ogniwo. Spektakl na podstawie wierszy z premierowych książek autorów i autorek związanych z Krakowską Szkołą Poezji im. Aleksandra Fredry, koncerty Brzoska Kolektyw i Psiego Lica, premiera magazynów „KONENT” i „Zakład”, spotkanie z Nominowanymi do Nagrody Literackiej Gdynia i inne spotkania autorskie – wszystko to przy ul. Smolki 11a.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie pierwszą, która wydarzy się pod egidą międzynarodowej platformy poetyckiej Versopolis. Działająca od 2014 roku sieć powstała, by wspierać młodych twórców i promować ich poezję poza granicami ojczystych krajów. Do tej pory włączyła w swoje działania ponad 320 poetek i poetów i angażuje się w ponad 30 festiwali, co czyni ją największą platformą poetycką na świecie. Polskę w sieci reprezentuje Europejski Poeta Wolności, a od tego roku – również Festiwal Miłosza. Dzięki wsparciu Versopolis na festiwalu pojawią się wybitni poeci: Ilya Kaminsky i Ija Kiwa.

 

WEJŚCIÓWKI

Wszystkie wydarzenia festiwalowe są bezpłatne, należy jednak pobrać na nie wejściówkę. Dystrybucja ruszy na stronie www.kbfbilety.krakow.pl i w aplikacji KBF: PLUS już 26 czerwca od godziny 12.00.

 

Pełen program wraz z harmonogramem można znaleźć tutaj (KLIK)

Facebook (KLIK)

Instagram (KLIK)

 

Partnerzy główni: Fundacja Jana Michalskiego, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Wisławy Szymborskiej, Wrocławski Dom Literatury, Biblioteka Śląska, Versopolis, Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Ambasada Republiki Litewskiej, Latvian Literature Platform, NORLA, Restauracja Wierzynek, Wodociągi Miasta Krakowa.

Partnerzy: Czas Literatury, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich – Oddział Kraków, Wydawnictwo KONTENT, Krakowska Szkoła Poezji im. Aleksandra Fredry, Instytut Mikołowski, Wydawnictwo Warstwy, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Znak, Spółdzielnia Ogniowo, Wydawnictwo papierwdole, Warsztaty Kultury, KIT Stowarzyszenie Żywych Poetów.

Projekt jest współfinansowany przez Jan Michalski Fondation, Versopolis, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, NORLA

Organizatorzy:

Dofinansowanie

Wpisz szukaną frazę: